Immortals Fenyx Rising-Zapowiedź

 Immortals Fenyx Rising-Zapowiedź

 

Francuski producent w końcu rozwiał wątpliwości i pokazał, czym będzie i jak będzie się prezentować Immortals Fenyx Rising zapowiedziany na E3 w zeszłym roku. Początkowo gra miała wyjść w lutym tego roku, ale została przesunięta ma 3 grudnia 2020. Po krótkim trailerze z zeszłego roku wiele osób porównywało tę grę z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ciężko nie przyznać im racji patrząc na nowym gameplay Immortals Fenyx Rising.

Dlaczego Ubisoft zmienił nazwę gry?

Najpierw w woli wyjaśnienia, dlaczego Immortals Fenyx Rising nie nazywa się już Gods and Monsters. Popularny producent dobrze wszystkim znanych napojów energetycznych Monster sprzeciwił się, by gra nazywała się w ten sposób. Uznał on, że użycie takich znaków towarowych mogłoby wprowadzić klientów w błąd. Ubisoft twierdził, że jest wiele gier, które używa tego słowa w nazwach do swoich gier, ale mimo wszystko nie dogadali się z Monster Energy i Francuzi po prostu odpuścili konflikt i zmienili nazwę.

Fabuła i mechanika gry

Akcja gry rozgrywa się na tzw. złotej wyspie, która ewidentnie jest inspirowana starożytną Grecją. Z dostępnych materiałów z rozgrywki trzeba przyznać twórcą, że mapa gra jest potężna. Lokacje wyglądają naprawdę świetnie i widać tu spore pole do eksploracji. Do przemierzania świata drogą naziemną posłużą nam wierzchowce, a drogą powietrzną skrzydła Dedala. Samo szybowanie wygląda na bardzo przyjemne. Przemierzamy ogromne połacie terenu, jednak podróżowanie w ten sposób zużywa nam wytrzymałość, więc nie możemy tak podróżować w nieskończoność. Szybka podróż będzie również dostępna, po wcześniejszym odkryciu lokacji.

W grze wcielamy się w zapomnianego bohatera o imieniu Fenyx, ten zostaje powołany do misji, w której musi ocalić greckich bogów przed złowrogim Tyfonem. Tytanem szukającym zemsty na bogach za wygnaniem go do Tartaru. Cała historia jest prowadzona w bardzo humorystycznej narracji i nie podchodzi do historii zbyt poważnie.

Histoira

Sama historia nie ma mieć tutaj zbyt wielkiego znaczenia, gdyż gra stawia głównie na eksplorację. Gra ma być swoistą piaskownicą i dać graczowi całkowitą wolność w tym, gdzie pójdzie i co będzie robił. Podobnie jak robiła to Zelda, czyli główne zadanie będzie tam sobie gdzieś wisieć, a kiedy się nim zajmiemy, zależeć będzie tylko od nas.

Na Złotej wyspie będzie znajdowała się spora ilość rzeczy do zrobienia jak:
Krypty Tartaru, w których będziemy rozwiązywać zagadki środowiskowe, co będzie konieczne do rozwoju postaci. Do rozwoju naszego bohatera potrzebne będą również wszelkiego rodzaju surowce, z których będziemy mogli skorzystać w naszej bazie wypadowej, do wytworzenia różnych ulepszeń, mikstur itd. Ponadto w grze nie zabraknie walki. Będziemy mieli możliwość rozprawiania się z całą masą stworzeń wprost z mitologicznej Grecji. W tym bardziej zaawansowane pojedynki z mini bosami oraz te z mniejszymi grupkami wrogów. Sama walka wygląda na bardzo zręcznościową. Bohater walczy za pomocą broni białej oraz dystansowej. Fenyx wyprowadza efektowne komba, używając przy tym różnych zdolności specjalnych jak np. gniew Aresa ( z ziemi wyrastają włócznie, które zadają spore obrażenia naszym wrogom).

Ekwipunek

Na materiałach zaprezentowanych w sieci, do walki postać używała miecza i topora. Miecz zadawał mniejsze obrażenia, ale jednocześnie był szybszy. Z kolei topór powodował większe szkody, ale z mniejszą szybkością. Broń nie będzie ulegała zniszczeniu, tak jak to miało miejsce w Zeldzie, ale również powinniśmy ją często wymieniać, bo oręża w grze ma być pod dostatkiem. Poza bronią bohater będzie mógł przywdziać jakiś pancerz. Niestety z tego, co było widać na filmikach, będzie to jedynie zbroja na tułów i hełm. Ekwipunek będzie można ulepszać, ale poza standardowym podnoszeniem statystyk będzie można również dodać do niego jakieś specjalne umiejętności. Na przykład strzały z łuku będą odrzucały wrogów na nie wielką odległość.

W grze pojawi się crafting, ale nie wiadomo, w jakim stopniu twórcy będą z niego korzystali. Wiadmo na pewno, że będzie można tworzyć mikstury, które będą pomagać w walce i podróżowaniu. Pozyskiwać będziemy także jakiegoś rodzaju surowce jak, chociaż by piorun Zeusa. Najprawdopodobniej służyć to będzie do ulepszania broni bądź postaci.

Rozwój postaci

Rozwijanie bohatera jest dosyć nietypowe, bo postać nie będzie zdobywać doświadczenia za walkę, zadania itd. Zamiast tego szukać będziemy różnych przedmiotów, które nam pomogą w rozwoju. Na pokazie rozgrywki była to specjalna moneta, dzięki której Fenyx nabył specjalną umiejętność.

Samych umiejętności również ma być sporo, a służyć mają one do głównie do walki, ale nie tylko. Dzięki specjalnym zdolnością będziemy w stanie rozwiązać niektóre zagadki logiczne. Przykładowo umiejętność, która pozwala nam podnosić ciężkie przedmioty.

A tutaj mamy krótki zwiastun prezentujący gameplay Immortals Fenyx Rising:

Immortals Fenyx Rising-wymagania

Minimalne:

 • System operacyjny Windows 7 64 bity
 • Procesor: Intel Core i3-560 3.3GHz/AMD Phenom IIX4 805
 • Karta graficzna: AMD Radeon R7 360X lub NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • 40Gb miejsca na dysku
 • DitectX 11

Rekomendowane:

 • System operacyjny: Windows 7 64bity
 • Procesor: Intel Core i5-4670K 3.4GHz/AMD FX-8370
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 580 8GB lub NVIDIA GeForce GTX 1060
 • Pamięć: 8GB RAM
 • 40GB miejsca na dysku

Podsumowanie

Immortals Fenyx Rising jest kolejnym sandboxem od Ubisoft i spora część graczy ma już dość gier tego typu tej firmy. Mimo wszystko gra prezentuje się całkiem ciekawie i chociaż jest to gra Ubisoft, to myślę, że inspiracja Zeldą może wyjść im na dobre. Świat mitologicznej Grecji, zręcznościowa walka, zagadki środowiskowe, ogromna mapa i całkowita wolność. Oto co IFR będzie prezentował, czy gra okaże się hitem? Na to będzie trzeba poczekać do 3 grudnia.

0 0 votes
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This