Assassin’s Creed Valhalla premiera jeszcze w grudniu

 Assassin’s Creed Valhalla premiera jeszcze w grudniu

Ubisoft ogłosiło nową grę ze wszystkim dobrze znanej serii Assassin’s Creed. Będzie to już jedynasta odsłon cyklu gier o zakonie zwanym asasynami. Premiera Assassin’s Creed Valhalla odbędzie się na PC, Playstation 4 i 5, Xbox one, Xbox Series X oraz na Google Stadia. Francuski wydawca wydał na razie jeden trailer nakreślający klimaty, w jakich będzie się działa akcja gry oraz wypuścił parę grafik.

Assassin’s Creed z wikingami w roli głównej

Jak sam pod tytuł wskazuje nowa część tej jednej z najpopularniejszych sandoxów, będzie mocne stylizowane na kulturę nordycką i przeniesie się na północ Europy z XIX wieku. Ponownie jak w przypadku poprzedniej części będziemy mieli do wyboru granie kobietą lub mężczyzną. Ponadto mają być szerokie opcje spersonalizowania naszej postaci poprzez wybór włosów, tatuaży, barw wojennych, ubrań i reszty ekwipunku. Powróci również dobrze nam znana rozgrywka w otwartym świecie. Główna historia obracać będzię się wokół zakonu zabójców
zmagających się z templariuszami, wiele zadań pobocznych oraz eksploracji terenu.

Assassin’s Creed Valhalla-fabuła oraz mechanika

Fabuła będzie się obracać wokół klanu wikingów przybywającego do Anglii i przewodzącej mu postaci Eivor. Wikingowie po dotarciu do wybrzeży północnej Anglii okrywają, że na krainie, do której przybyli toczy się regularna walka o władze. Klan protagonisty ma nie za bardzo podobać się niejakiemu Alfredowi Wielkiemu z Wessex, który uznaje się za władcę tych ziem.

„Sojusze polityczne, decyzje bojowe i opcje dialogu mogą wpływać na świat Assassin’s Creed Valhalla, więc gracze muszą mądrze wybierać, by ochronić swój dom i zadbać o przyszłość klan”, mówi Ubisoft.

Jeżeli chodzi o sam gameplay gry, to nie powinno tu być wiele zmian względem poprzednich dwóch części. Zwłaszcza że za Valhalla odpowiedzialne jest Ubisoft Montreal, które tworzyło Origins. Usprawniona ma być nieco walka. Ta ma pozwolić na podwójne użycie prawie każdego rodzaju broni, a nie z góry narzuconych zestawów jak to miało miejsce w Origins. Powrócić ma również opcja zwiadowczego orła. W tym przypadku będzie to kruk i będzie umożliwiał badanie po bliskich obszarów, oznaczenie wrogów oraz interesujących przedmiotów. Pojawia się także różne opcje dialogowe do wyboru i będą one wpływać na fabułę. W grze ma również pojawić się możliwość kierowania budową niektórych budynków, co z kolei zmusi nas do zdobywania różnego rodzaju zasobów. Pojawi się ponownie podróżowanie i walczenie na morzu.

Edycje na premierę Assassin’s Creed Valhalla

Gra będzie oczywiście wydana w standardowej edycji, która będzie kosztowała jak typowa gra aaa. W tak zwanej gold edition i ultimate edition, które będą zawierały przepustki i dodatki typu niedostępny ekwipunek w zwykłej edycji. Na koniec oczywiście zobaczymy edycję kolekcjonerską, która będzie kosztować 859,90 zł i wyglądać następująco.

W najbliższych dniach mamy otrzymać oficjalny gameplay z gry. Powinien nam nieco nakreślić, jak będzie wyglądała rozgrywka i będziemy mogli zobaczyć, co nowego wymyślił francuski gigant branży gier video.

0 0 votes
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zobaczyliśmy różne gry zmierzające na Xbox Series X. Firma najwięcej czasu poświęciła na Assassin’s Creed: Valhalla, zobaczyliśmy trailery, które widzieliśmy wcześniej, a do tego krótki wywiad z głównym […]

1
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This