Trailer GTA 6 – ANALIZA I REAKCJA + DETALE

 Trailer GTA 6 – ANALIZA I REAKCJA + DETALE

 

W Rockstar Games ostatnio nieźle wrze. Masa przecieków nie wpływa dobrze na nastroje dyrektorów. Wszystko wydawało się być doskonale zaplanowane, aż nagle na scenę wkroczył nielegalny rozsiewca informacji i wrzucił z wyprzedzeniem zwiastun Grand Theft Auto VI przed oficjalną premierą. Twórcy gry, zaskoczeni sytuacją, prawdopodobnie zdecydowali się szybko opublikować zwiastun, aby jak najszybciej ukoić emocje i ograniczyć rozprzestrzenianie się informacji. W końcu to Rockstar ma zgarniać całą uwagę przy największej premierze tej dekady, a nie jakiś leaker, który wrzuci trailer gry gdzieś do internetu przed Rockstarem.

Dlatego też Rockstar na początku zapowiedział, że Trailer ukarze się o 15:00 czasu Polskiego, jednak studio zostało uprzedzone przez leakera i musiało w popłochu szybciej opublikować trailer.

Trailer GTA 6 – analiza i reakcja

Gry z serii Grand Theft Auto wykorzystują fikcyjne miasta jako scenerie, ale są też mocno, mocno inspirowane prawdziwymi lokacjami. Vice City bazuje na Miami na Florydzie, a w debiutanckim zwiastunie Grand Theft Auto VI wykorzystano utwór Love is a Long Road Toma Petty’ego. Petty pochodził z Gainesville na Florydzie, a biorąc pod uwagę klimat kochanków przeciwko światu, który otrzymujemy ze zwiastuna, piosenka wydaje się odpowiednia.

Detale w GTA 6

Włosy od dawna są jedną z najtrudniejszych rzeczy do animowania w grach wideo i wygląda na to, że Rockstar chce pokazać graczom postępy poczynione w GTA VI. W zwiastunie możemy zobaczyć, jak ubrana w bikini kobieta potrząsa głową, a jej włosy przepływają z boku na bok. Rzuca to również realistyczny cień na jej ramię.

W Grand Theft Auto VI nie tylko ludność Vice City może sprowadzić na gracza zagładę, ale także sam świat. Zostało to zasygnalizowane w zwiastunie za pośrednictwem paska wiadomości tuż po upływie jednej minuty, który opisuje falę wodną zasysającą mężczyznę i rujnującą jego garnitur. Ponieważ jest to pseudo-Floryda, widzimy również aligatora wchodzącego do sklepu spożywczego.

Nawiązania do starych gier

gta 6 nawiązania

Zwiastun zawiera kilka nawiązań do poprzednich gier z serii Grand Theft Auto. Mniej więcej w 34 sekundzie zwiastuna można zobaczyć hotel Ocean View, który służył jako pierwsza kryjówka w oryginalnej grze Vice City. Później można zobaczyć monster trucka Liberator podczas imprezy błotnej – były one zawarte w San Andreas, a także pojawiły się w Grand Theft Auto V.

Joker z Florydy

joker z florydy gta 6

Kilka lat temu mężczyzna z okolic Miami, nazywany „Jokerem z Florydy”, trafił do mediów po serii aresztowań. Joker z Florydy, jak można sobie wyobrazić, ma tatuaże przypominające słynnego złoczyńcę. Wygląda na to, że Rockstar nawiązuje do niego w zwiastunie, w którym tuż po minucie widać fioletowowłosego mężczyznę z tatuażami na twarzy.

Fikcyjny stan Leonida

leonida

Nie, nie chodzi o spartańskiego króla Leonidasa – chodzi o stan Leonida. Fikcyjny stan, w którym znajduje się Vice City (podobnie jak San Andreas jest dla Los Santos) Leonida jest kilkakrotnie wymieniany z nazwy w zwiastunie. Dopiero okaże się, jak daleko zapuścimy się poza samo Vice City, ale wielokrotne wzmianki o całym stanie mogą być wskazówką. Wygląda na to, że istnieje jeszcze jedna lokacja o nazwie Hamlet, o której wspomina się w zwiastunie pod koniec.

Aplikacja do zgłaszania przestępstw w Trailerze GTA 6

gta 6 aligator

Wygląda na to, że Rockstar nawiązuje do popularnej aplikacji Citizen w Grand Theft Auto VI, która pozwala ludziom zgłaszać przestępstwa w ich okolicy. Aplikacja jest obecnie bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych i widzimy powiadomienie z oficjalnego konta rządowego około 43 sekundy, które pokazuje agenta kontroli zwierząt próbującego usunąć aligatora z basenu.

0 0 votes
Article Rating

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This