Kiedy będzie Far Cry 6 czy warto czekać?

 Kiedy będzie Far Cry 6 czy warto czekać?

Nie ulega wątpliwości, że stajnia Ubisoft, spięła do pracy swoję najlepsze konie.

Far Cry 6, bo o nim jest dzisiaj mowa to kolejna zapierająca dech w piersiach odsłona kultowej już serii Far Cry. Co wynika za aktualnych przecieków? O co chodzi w całej tej historii? I czego możemy się spodziewać po najniższym Far Cry 6, którego data premiery została ustalona na 18 lutego 2021 roku? Bez obaw, postaram się wam nieco przybliżyć ten tytuł, z pewnością drżycie z ciekawości tak samo, jak ja.

Miejsce akcji oraz wstępne informacje

 

A więc Far Cry 6 tak, ta gra spędza mi sen z powiek i domyślam się, że nie mnie jednemu. Jak już zdołaliśmy zauważyć, po Ubisoft forward, nie ulega wątpliwości, że akcja będzie się toczyć we fikcyjnym kraju. Jednak ów kraj jest jednak wzorowany na już istniejącym państwie, a mianowicie na dobrze wszystkim znanej Kubie.

Państwo to, które leży na wyspie, nosi nazwę Yara, Przywódcą Yary jest Anton Castillo (grany przez Giancarlo Esposito). Wyjątkowo dźwięczne nazwiska, które będziemy mieli nie raz, szansę usłyszeć grając w Far Cry 6.
Państwo to poprzez liczne sankcję i kary nakładane przez lata za swój zbrodniczy reżim został wręcz zatrzymane w czasie. Bezlitosny przywódca Anton Castillo rządzi żelazną ręką, pogrążając swój naród coraz bardziej w biedzie, i wojnie domowej. Zważywszy na to, że akcja dzieje się w roku 2020 to jest to dość duży problem.

Co oferuje fikcyjne państwo?

Ze wstępnych doniesień, wychodzi na to, że Yara to miejsce pełne dziewiczych lasów, łąk oraz dżungli. Tak więc przenosimy się z dużego miasta na bezkresne wyspiarskie klimaty przepełnione różnymi niebezpieczeństwami. Yara nie jest pozbawiona stolicy, jak na szanujące się państwo posiada ono miasto główne zwane Esperanza.

(Ciekawostką jest fakt, iż Esperanza to nazwa producenta sprzętu elektronicznego między innymi gamingowego takiego jak myszki do gry bądź klawiatury)
czyżby Esperanza była zamieszana w produkcję Far Cry 6? Tego nie wiemy i pewnie się już nie dowiemy.

Wracając do tematu Esperanza, to miejsce wyjątkowo dla nas niebezpieczne. Z racji tego, że jak na stolicę przystało, będzie ona przepełniona ludźmi dyktatora, którzy na każdym kroku zwalczają wszelkie przejawy buntu.
Naszym głównym przeciwnikiem będzie oczywiście wyżej wymieniony dyktator, który za wszelką cenę stara się przywrócić swojemu państwu dawną świetność. Niestety z fatalnym skutkiem dla swego narodu, który z czasem, zaczął się buntować.

Far Cry 6 Esperanza stolica miasto mapa

Życie będzie nam również uprzykrzać jego syn Diego Castillo. Jest to młody chłopak, którego na każdym kroku ojciec stara się indoktrynować do swoich niecnych celów.

Bunt oraz nasz bohater

I tutaj na scenę wkraczmy my we własnej osobie, czyli Dani Rojas, który o dziwo może być zarówno mężczyzną, jak i kobietą. Jesteśmy członkiem ruchu oporu, który za święty cel postawił sobie zdetronizować obecnego dyktatora uciskającego naród. Tak więc twórcy dali nam możliwość wyboru czy chcemy grać kobietą, czy mężczyzną. Niezależnie od wyboru płci imię bohatera się nie zmienia, co oznacza, że najwyraźniej jest ono uniwersalne.

Far Cry 6 broń wyspa

Sam wygląd postaci będziemy mogli na swój sposób personalizować, czyli zmieniać i dostosować do naszego gustu. Sama postać również będzie się pojawiać w cutscenkach przewijających się podczas rozgrywki.
Na temat samego bohatera nie ma dużo informacji, można się jedynie domyślać skąd może pochodzić. Może jest to zdołowany wieśniak z okolicznych wiosek a może zbuntowany żołnierz samego dyktatora. Tak czy siak, niezależnie od pochodzenia naszego bohatera cel jest jeden, zabić dyktatora i uwolnić naród spod jego rządów.

Mechanika i nie tylko

Far Cry 6 pojazdy czołgi mechanika gry

Z racji tego, że do dyspozycji mamy niesamowicie wielki i otwarty świat a twórcy mają zamiar częstować nas szeroką gamą broni. Zarówno białą, jak i palną, nie mówiąc o pojazdach typu opancerzone samochody bądź czołgi. To będziemy, w stanie również, samodzielnie tworzyć broń z różnych śmieci.

Z racji tego, że rebelianci stają do skrajnie nierównej walki, zarówno technologicznie, jak i liczebnie do dyspozycji będziemy mieli możliwość otwartej walki, a także cichego eliminowania wrogów. Zwłaszcza warto się skupić na tej drugiej opcji, ponieważ często będziemy mieli problem z przeważającą liczbą przeciwników. Dlatego warto przemyśleć opcję cichego uszczuplania szeregów naszych wrogów.

Far Cry 6 broń

Kiedy to już wszystko trafi do naszych rąk (przypominam 18 lutego 2021 oficjalna data premiery). To możemy się spodziewać naprawdę porządnej kontynuacji światowej serii, jaką jest Far Cry. Której osobiście jestem wielkim fanem.

Wymagania sprzętowe? Cena? Oraz platformy, na których się pojawi Far Cry 6.

Wymagania sprzętowe mogą ulec zmianie, nie mniej jednak aktualnie, są one następujące.

System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)

Procesor: Intel Core i5 2400 3.1 GHz / AMD FX 6350 3.9 GHz.

8 GB RAM.

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) / AMD Radeon R9 270X (2GB)

30 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Platformy, na których ma się pojawić, najnowszy Far Cry 6, wyglądają dość optymistycznie, a raczej pula tych platform. Cena Far Cry 6 również nie wygląda tragicznie, zważywszy, że, jest dostępna, na razie tylko w wersji kolekcjonerskiej. Spokojnie przewidziane są inne wersje. A obecna zawiera w sobie, następuje bajery.

72-centymetrowa replika broni Tostador.

Steelbook

Brelok do kluczy

64-stronicowy artbook

Płyta CD ze ścieżką dźwiękową

Mapa

Zestaw naklejek.

Gra na platformę PC/PS4/PS5/Xbox One/Series X.

Cena na ten moment to 239zł w zależności od sklepów może się ona nie znacznie różnić jednak przyszłe wersję z pewnością będą dużo tańsze.

5 1 vote
Article Rating

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This