Marvel Avengers-recenzja

 Marvel Avengers-recenzja

Avengersi nareszcie wśród nas

Marvel Avengers wśród nas

Długo czekaliśmy na najnowszy tytuł, jakim jest Avengers, cierpliwość w końcu się opłaciła. A więc co takiego dostaliśmy od twórców Avengers?

Niewątpliwie Marvel Avengers ma w sobie wszystko to, czego szukają fani kooperacyjnych gier o super bohaterach. Twórcy najwyraźniej sądząc po rozgrywce, nie starali się wymyślać czegoś niestworzonego, raczej postawili na znane i dobrze działające dynamiczne mechanizmy.

Takie rozwiązania dają nam dużą satysfakcję z gry, która przebiega bardzo żwawo i nie daję nam chwili oddechu.

Fabuła oraz otoczka

Fabuła jest według mojej skromnej oceny całkiem nieźle napisana a animacje postaci czy ich interakcję z innymi potrafią mnie nawet rozbawić.

Jednak sama historia o rozpadzie drużyny i jej ponownemu wskrzeszeniu w obliczu nadchodzącego zła jest niestety dość oklepana. Takie bajery znamy już z filmów Marvela, gdzie również drużyna najpierw się rozpada, a potem zbiera do kupy. Mimo wszystko w całą tą skalę banału odbiera się raczej pozytywnie. nie męczy to nas, mimo iż twórcy mogli wymyślić coś bardziej kreatywnego.

Strzałem w dziesiątkę za to okazał się osadzenie nowej twarzy w tej drużynie. Jaką jest Kamala Kchan, czyli po prostu miss Marvel. Jej brak wiedzy na temat drużyny Avengers, jak i całej historii Avengersów dodaję nieco smaku całej fabule. A sama opowieść jest napisana dość żartobliwie, pełno w niej różnych żartów docinek i uwag ze strony bohaterów.

Grafika

Thor Marvel Avengers Gra

Akurat na tej płaszczyźnie twórcy się popisali, według mnie kostiumy animacje oraz cały system graficzny, jaki oferuję nam Avengers. Jest fantastyczny i doskonale oddaję nam filmowe wrażenia z tego uniwersum.

Ciężko się tutaj do czegoś przyczepić. Więc z całą pewnością miłośnicy takich bohaterskich klimatów w otoczce Avengersów będą tą grą zachwyceni. Również same modele postaci są bardzo starannie spracowane i nie skromnie cieszą oko.

Postacie i drużyna

Kompletowanie całej drużyny daję nam dużo zabawy już na samym początku. Kiedy to mamy okazję zagrać i przetestować każdego bohatera, którym przyjdzie nam walczyć. Dzięki temu będziemy mogli dopasować swój ulubiony styl walki, przygotowując się do pokonania całego zła, jakie na nas spadnie w tej grze. Odblokowywanie kolejnych postaci wraz z idącą za tym fabułą, jest dość fajnie ogarnięte. Czekają na nas różne cutscenki, dzięki którym możemy się wczuć w danego bohatera.

Misje tak jak bohaterowie, niektóre są lepiej napisane i wyreżyserowane inne zaś gorzej. Jednak nie ma gry idealnej, a Avengersi i tak dają nam dużo zabawy. Zważywszy na to, że, jest to tytuł celowany, w stritke fanów uniwersum.

Jednak wracając jeszcze do wyboru postaci, kiedy to już odblokujemy każdego bohatera, będziemy mogli osiągnąć poziom master jednym z bohaterów, aby później skutecznie wspierać innych graczy podczas wspólnej rozgrywki. Oczywiście, jeśli wcześniej ktoś nam niepodkradanie naszej postaci, którą kochamy grać.

Najciekawsze postacie

Marvel Avengers Hulk, czarna wdowa, Iron Man

Według mojej wzniosłej opinii najciekawszymi bohaterami w całym tym uniwersum reprezentują, Iron Man, Hulk oraz Czarna wdowa. Reprezentujący system walki tych postaci jest najbardziej, że tak powiem, dość skomplikowany, ale jednocześnie najciekawszy.

Pierwszy, czyli sławny Iron Man posiada dość dużą mobilność, najbardziej zwinne latanie oraz dość spory zestaw gadżetów. Którymi przyjdzie nam się pobawić. Jeśli chodzi o Hulka, to jest to swoisty czołg, który daje nam frajdę po prostu z rozwalania wszystkiego na swojej drodze. Czyli to, co lubi każdy z nas, totalna destrukcja otoczenia. Niestety nie ma wiele elementów, które możemy zniszczyć to i tak zabawa tą postacią jest przednia.

Ostatnią postacią jest oczywiście przepiękna i równie niebezpieczna, Czarna wdowa. Jest to swego rodzaju Assassin, którego cechuję bardzo dobrze rozwinięta akrobatyka oraz błyskawiczne zbliżanie się do celów. Ma to swoje plusy i minusy, jednak gra, obecną tu uroczą Panią, z pewnością przypadnie nie jednemu do gustu. Pozostałe postacie oczywiście również są ciekawe i mogą dać wiele radości z rozgrywki. Jednak nie zapadają w pamięć tak jak te moje top 3.

Rozwój postaci

Naszych bohaterów naturalnie możemy rozwijać pod kątem różnych umiejętności, jednak drzewko rozwoju nie powala na kolana. Właściwie to kiedy już odblokujemy wszystko, co jest nam potrzebne, do udanej zabawy, nie musząc odblokowywać wszystkiego. Skupiamy się bardziej na doborze sprzętu, który na większy wpływ na rozgrywkę niż same umiejętności.

W końcu to on podnosi znacząco nasze statystyki. A więc raczej będziemy się skupiać na dobieraniu rodzaju ekwipunku tak, aby osiągnąć najbardziej interesujący nas efekt. Bo dalszy rozwój postaci będzie się raczej mijać z celem, a i tak drzewko jest dość ograniczone.

Rozgrywka

 

Cała rozgrywka jest bardzo fajna i przyjemna. Aczkolwiek pojawiają się momenty, w których możemy całkowicie stracić orientację w terenie.
Przeciwnicy, którymi naturalnie kieruje sztuczna inteligencja, która z kolei nie jest specjalnie inteligentna. Po prostu bombarduje nas atakami ze wszystkich stron. Takie sytuacje potrafią wytrącić z równowagi, kiedy to wpadamy w wir walki i nagle nie wiemy, co się dzieje.

Sama mechanika rozgrywki bywa momentami dość toporna, jakby postać chciała, ale nie umiała czegoś zrobić. Dezorientację można wyjątkowo mocno odczuć podczas gry z innymi graczami. Kiedy to jeden członek drużyny olewa wszystko i wszystkich lecąc do celu, aby wykonać misję. Tak my jesteśmy dopiero w połowie wykańczania wszystkich oponentów którzy spadli nam na głowę.

Gra oferuje również mikro płatności, ale spokojnie nie jest to gra Pay To Win. Owe płatności sprowadzają się jedynie, do kosmetyki postaci, różne stroję, plakaty gracza czy też śmieszne emotki.

Kooperacja

Marvel Avengers iron Man game

Odnosząc się, do kooperacyjnej zabawy z przyjaciółmi bądź nieznajomymi, jest moją ulubioną częścią rozgrywki. Zważywszy na to, że po prostu jako zgrana drużyna możemy znacznie więcej. Przyjemne jest to, że już po kilku misjach wprowadzających do zabawy mogą dołączać inni gracze. Tak więc nie musimy czekać, Bóg wie ile, żeby zagrać ze znajomymi. Niestety nasi współplemieńcy kierowani przez SI mają momentami dość nierówno pod sufitem i używają swoich umiejętności wręcz anormalnie.

Dlatego gra w gronie przyjaciół potrafi nie tylko zaoszczędzić nam przedwczesnego wyłysienia, ale i dać o wiele więcej satysfakcji z rozgrywki.
Niestety kod sieciowy jest jedynym problemem, podczas wspólnej zabawy, przez co naszymi przyjaciółmi, może momentami miotać jak szatan. Takie sytuacje potrafią ostudzić nasz zapał do gry w większym gronie żywych graczy.

Problem z połączeniem się graczy może być bardziej uciążliwy na końcu gry, kiedy to po przejściu stosunkowo krótkiej kampanii pozostają nam jedynie misję poboczne bądź odkrywanie miejscówek na mapach.
A więc żeby podtrzymać naszą ciekawość, inni gracze są nam niezbędni, a przynajmniej według mnie.

Przyszłość Avengers

End game Marvel Avengers Thanos

Twórcy na szczęście już zapowiedzieli kolejne aktualizację, w których będą naprawiać mechaniczne błędy oraz rozwijać grę. W końcu już zapowiedzieli kilka nowych darmowych bohaterów, którymi będziemy mieli szansę się pobawić.

Nie ma co się oszukiwać, gra Marvel Avengers jest skierowana do konkretnej grupy. Mam tu na myśli fanów komiksów Marvela oraz filmów o bohaterach. Niestety w mojej ocenie opisywany właśnie tytuł nie zdołał się wybić ponadprzeciętność innych podobnych gier. Sam tytuł nie został napisany źle, jest to gra, która z pewnością zachwyci nie jednego fana Marvela. Aczkolwiek zabrakło w niej tego czegoś. Mimo iż sam jestem fanem Marvela, to, ta gra nie specjalnie mnie powaliła na kolana.

Jest dobrze napisana, krótka, ale mam nadzieję, że będzie mocno rozwijana. Mechanika gry mnie zadowala, ale nie powala, a sama historia jest dość oklepana. Mogę tej grze dać takie moje nic nieznaczące mocne 6/10 biorąc pod uwagę ograniczone grono odbiorców.

5 2 votes
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This