Among Us jak grać impostorem (przydatne wskazówki)

 Among Us jak grać impostorem (przydatne wskazówki)

Among Us Impostor – przydatne wskazówki

Impostor jest ulubioną rolą graczy w Among us. Zadaniem Impostora, czyli oszusta jest zabicie niemal każdego gracza w pojedynczej rozgrywce. Eliminowanie innych jest jedyną opcją na odniesienie zwycięstwa w Among us, więc będziemy musieli dobrze poukładać naszą taktykę. Zwłaszcza że czas na odnowienie się sabotażu i umiejętności zabijania jest dosyć długi. W tym artykule możecie natrafić na parę przydatnych porad jak grać impostorem?

Bardzo istotną rzeczą, by dobrze grać, jest nauczenie się mapy gry oraz układu wentylacji. Wentylacja pozwala na szybkie przemieszczanie się po mapie. Dzięki temu możemy szybko zniknąć z miejsca zabójstwa albo przemieścić się blisko ofiary, którą chcemy zlikwidować. Należy się również upewnić, że nie ma nikogo w pobliżu w momencie korzystania z otworów, ponieważ tylko impostor może ich używać i jak inni nas zobaczą to mamy po grze. Wiadomo, że nie da się przewidzieć ruchów pozostałych członków załogi, ale dobrze jest mieć opracowany jakiś plan. Inaczej bardzo łatwo wpadniemy.

Czytaj również:

Jak grać impostorem?

1. Udawaj, że robisz zadania

Bycie oszustem głównie polega na eliminowaniu innych, ale zabić możemy tylko raz na jakiś czas. Ważne jest zatem, żeby kiedy nie jesteśmy zajęci mordowaniem innych, to po prostu udawać, że wykonujemy zadania. Wystarczy stanąć przy miejscu, w którym można coś zrobić i postać tam przez chwile. Wyglądać to będzie, jakbyśmy faktycznie coś robili. Warto pamiętać, że zazwyczaj zadania trochę trwają, więc lepiej postać przy nich trochę dłużej niż tylko tak podejść i zaraz sobie iść. Ostatnia rzecz, którą warto robić to odchodzić od zadania, wtedy kiedy zielony pasek w lewym górnym rogu się trochę załaduje. Wtedy to będzie wyglądać naprawdę jeszcze bardziej wiarygodnie.

2. Nie pozostawaj zbyt długo w osamotnieniu

Tak jak zabójstwa najlepiej dokonywać w odosobnieniu, tak nie można zbyt długo pozostawać samemu. Jeżeli nikt z Crewmates nie będzie, nas wdział, od razu podejrzenia padną na nas.

3 Zawsze miej alibi

W każdej naradzie, zgłaszający będzie najprawdopodobniej chciał każdego przepytać. W miarę możliwości trzeba mieć jakieś sensowne alibi. Najlepiej zaraz przemieścić się w miarę szybko i udawać, że się coś robi. Niestety często ciało zostaje znalezione krótko po morderstwie, więc dobrze mieć jakąś historyjkę przygotowaną wcześniej.

4. Bądź aktywny na spotkaniach

Kolejna w miarę istotna rzecz. Oczywiście, jeżeli w głosowaniach będziemy siedzieć cicho i nigdy nie głosować na nikogo, to pierwsze podejrzenia padną również na nas. Gdy pozostali uczestnicy słusznie się mylą, warto nie tylko nie wyprowadzać ich z błędu, ale także sprawić by utwierdzili się w swoich przekonaniach. Nie można robić tego w sposób zbyt naiwny jak bezpodstawne wskazywanie na jakiegoś gracza.

5. Sabotaż i naprawa

Sabotaż jest bardzo przydatną umiejętnością impostora. Dzięki niemu możemy np. zgasić światła, co ograniczy widoczność innych prawie do zera lub zablokować drzwi. Istotne może być także to, że gdy sabotujemy, inni członkowie nie mogą zwołać spotkania awaryjnego. W końcowym etapie rozgrywki może to być ważne, ponieważ może te parę sekund będzie nas dzielić od zabicia kogoś i wygrania meczu. Dzięki sabotażowi czasami uda nam się załatwić sobie alibi, bo np. możemy powiedzieć, że włączaliśmy światła. Lepiej tego jednak nie nadużywać, gdyż inni łatwo będą mogli się domyślić.

6. Zabijanie w tłumie

Jest to taktyka trochę ryzykowna, ale często skuteczna. Gdy więcej osób stoi blisko siebie, to nie jesteśmy w stanie stwierdzić, kto zabił. Oczywiście, jeżeli w grze jest 10 graczy, a w danej sytuacji 4, to krąg podejrzanych się bardzo zawęża. Dlatego podstawą jest dobry blef.

7. Zaczynaj rzeź od najbardziej podejrzliwych i doświadczonych

Przed śmiercią ze strony Impostora jest się dosyć ciężko uchronić. Dlatego zazwyczaj nieważne jak gracz jest doświadczony, wyeliminować jest go równie łatwo, jak słabszych. Niestety jak nie uda nam się bardziej doświadczonych wyeliminować od razu, to wtedy mogą zacząć się dla nas kłopoty. Oczywiście nie zawsze jest możliwość zacząć od najlepszych, a czas też nagli, ale warto to mieć na uwadze, jak trochę znamy ekipę.

Jak być impostorem ?

Wielu graczy zadaje sobie to pytanie, a w internecie jest parę wskazówek jak rzekomo grać częściej jako impostor. Gra jednak jest stworzona tak, aby każdy miał równe szanse, by wcielić się w te role. Chcąc grać impostorem, musimy cierpliwie czekać, aż gra nas wylosuje i nie ma możliwości na obejście tego procesu.

Jeśli szukasz gier, w które warto zagrać, sprawdź wpis na blogu jednego z naszych redaktorów – david-durden.pl – znajdziesz tam kilka oldschoolowych tytułów, wartych sprawdzenia.

4.9 8 votes
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Among Us jak grać impostorem (przydatne wskazówki) […]

janek
2 lat temu

i always am an iposter

2
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This