Among Us – zasady gry i ustawienia dynamiczne – PORADNIK

 Among Us – zasady gry i ustawienia dynamiczne – PORADNIK

Opracowany i opublikowany przez InnerSloth, Among Us stopniowo przejmuje coraz większą grupę graczy na różnych platformach. Gra opiera się na bezpośredniej interakcji i koordynacji między graczami i jest najbardziej przyjaznym sposobem na kłótnie ze znajomymi. Dziś kilka słów dla osób, które planują zacząć grać w Among Us i chcą poznać zasady gry.

Among Us – zasady gry

Średnio do gry nadaje się od pięciu do dziesięciu graczy, przy czym dziesięciu to najwyższa możliwa liczba. Gracze są podzieleni na oszustów i członków załogi, a role te są przydzielane losowo. Członkowie załogi muszą wykonywać zadania lub niszczyć oszustów (impostorów), podczas gdy oszuści muszą zabijać członków załogi, dopóki na statku nie będzie równej liczby członków załogi i oszustów.

Oszuści mają specjalną zdolność używania „otworów wentylacyjnych” w grze. Mogą podróżować przez te otwory wentylacyjne, które dodają dyskrecji do ich ruchu. Gracze mogą odkrywać różne poziomy tych systemów wentylacyjnych na różnych mapach.

Sabotaż aktywuje fatalną sytuację w grze, taką jak stopienie reaktora lub awaria tlenu, a członkowie załogi przegrywają, jeśli nie są w stanie tego zatrzymać. Dwóch członków załogi musi się rozdzielić, aby ich powstrzymać, co oznacza, że ​​każdy członek załogi będzie sam, a oszuści mogą ich swobodnie zabijać. To przyzwoita strategia wygrywania impostorów.

Członkowie załogi muszą być skuteczni w wykonywaniu swoich zadań, a jeśli są w stanie wykonać wszystkie te zadania, wygrywa załoga. Załoga może inicjować spotkania w celu omówienia i głosowania na impostorów. Mogą nacisnąć czerwony przycisk w pokoju odradzania lub uderzyć w róg w prawym dolnym rogu zwłok. Podczas tych spotkań bardzo ważna jest komunikacja.

Członkowie załogi mogą skutecznie wykrywać innych członków załogi, zauważając „zadania wizualne”, które mogą aktywować tylko członkowie załogi. Gracze mogą dodać to do swojej gry w ustawieniach. Granie impostorem nie jest łatwe, ale mimo wszystko największa ilość graczy chce pełnić właśnie tę rolę. Dlatego granie z „randomami” jest często mało emocjonujące, ponieważ wielu graczy opuszcza grę, gdy nie otrzymają roli oszuta.

among us zasady

Jakich zasad w Among Us trzeba przestrzegać?

Wszyscy muszą przestrzegać poniższych zasad, aby gra była uczciwa i przyjemna.

Każda grupa znajomych powinna rozpocząć grę dopiero po ustaleniu kilku podstawowych zasad. Te zasady mają być przestrzegane przez wszystkich i mogą się różnić w zależności od grupy. Jednak niektóre z tych zasad są powszechnie uznawane:

  1. Gracze powinni powstrzymać się od rozmowy, kiedy nie głosują i najlepiej wyłączyć mikrofon.
  2. Członkowie załogi powinni grać bardziej indywidualnie, w przeciwnym razie wygrana jako oszust staje się niemożliwa.
  3. Dyskutuj ze wszystkimi, ale zawsze pamiętaj, że to tylko gra.

Among Us – ustawienia gry, zwiększające dynamikę

Spróbuj zrównoważyć dynamikę gry poprzez elastyczne ustawienia gry W grze nie ma „idealnych” ustawień, ale gra Among Us jest naprawdę fajna tylko wtedy, gdy zarówno załoga, jak i oszuści mają równe szanse na wygraną. Zalecane ustawienia również działają dobrze na początku, a grupy mogą z doświadczeniem określić swoje preferencje.

Ustawienia obejmują czas dyskusji, czas odnowienia zabójstw, zasięg widzenia i liczbę zadań do wykonania przez załogę. Każde ustawienie ma inny wpływ na grę, a gracze będą rozumieć te efekty, kontynuując grę. Jednak ustalenie proporcji oszustów do członków załogi jest bardzo ważne. Nawet to może się różnić w różnych grupach, ale standardowe wskaźniki są następujące:

  • Jeden oszust na siedmiu członków załogi,
  • Dwóch oszustów na ośmiu członków ekipy jest sprawiedliwych i to samo działa w lobby 10 graczy.

Dzięki tym ustawieniom, wskazówkom i sztuczkom wszyscy początkujący mogą w pełni cieszyć się grą. Wraz z doświadczeniem gra zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby wypróbować nowe rzeczy i sposoby gry. Może to jest powód powstania Among Us.

among us ustawienia

5 3 votes
Article Rating

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Among Us – zasady gry i ustawienia dynamiczne – PORADNIK […]

Wik
Wik
3 lat temu

GRA AMONG US JEST KOX

2
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This