New World amazon games – zapowiedź gry na premierę

 New World amazon games – zapowiedź gry na premierę

New World jest nadchodzącą grą MMORPG od Amazon Games, która pojawi się 31 sierpnia tego roku. Gra na razie zapowiadana jest jedynie na PC i nie wiadomo, czy pojawi się w najbliższym czasie na inne platformy. New World można nabyć za około 120 zł i to jedyna opłata, jaką należy wykonać, by w pełni cieszyć się grą. W pojawią się mikropłatności, ale będą one miały jedynie wpływ na kwestie kosmetyczne.

Akcja gry rozgrywa się na fikcyjnej wyspie na Oceanie Atlantyckim, zwanej jako mityczna wyspa Aeternum. Gra zaczyna się w podobny sposób co Path of Exile, czy Risen. Budzimy się jako rozbitek na wyspie i zaczynamy powoli zaznajamiać się z otoczeniem. Świat jest pełen niezbyt przyjaźnie nastawionych do nas bestii i potworów, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Ponadto znajdują się 4 wrogo nastawione frakcje: skażeni, pradawni, zagubieni oraz istoty wściekłej ziemi. W grze znajdują się również frakcje, zasilane przez graczy takie jak: maruderzy, syndykaci i przymierze. Cały świat jest stylizowany na mniej więcej XVII wiek zachodniej Europy, z elementami fantasy.

MMORPG z dynamiczną walką

Rozgrywka głównie celuje w bardziej tradycyjne MMORPG jak np. World of Warcraft, ale widać, w niej również trochę z gier typu Valheim, chociaż sama gra klasycznym survivalem nie jest. Pójście w tym kierunku jest dobrym krokiem ze strony twórców, gdyż na razie gry MMORPG stały się niszowe i nie ma już wśród nich takiej konkurencji jak kiedyś. Gra jest podobna do wielu klasyków na rynku, aczkolwiek wprowadza nieco odświeżenie do gatunku MMORPG. Amazon dysponuje ogromnym budżetem i to także widać na każdym kroku. Głównym czynnikiem, który tak bardzo wyróżnia tą grę na tle Black Desert, WOW i innych, jest walka.

W sieciowych grach RPG nieco dynamiczna walka z elementami zręcznościowymi stała się normą. Żmudne oznaczanie przeciwnika i wciskania po kolei odpowiednich skilli wyparła właśnie bardziej zręcznościowa walka, w której liczyła się często szybkość czy unikanie ataków. New World jeszcze bardziej to zmienia i walka jest jeszcze bardziej zręcznościowa. Wiele osób porównuję ją i w sumie słusznie do gier firmy FormSoftware (Dark Souls, Bloodborne). O wygranej w New World zadecyduje często nie ilość punktów zadawanych przez broń, ale sama umiejętność opanowania sterowania oraz refleks.


Bronie = klasy postaci

W New World Amazon Games wprowadziło sporo rodzajów borni i każdą z nich walczy się nieco inaczej. Obecnie mamy m.in. miecze, topory dwuręczne, muszkiety, lodowe rękawice, łuki, różdżki itd. Każdym rodzajem rynsztunku walczy się inaczej i każdy sprawia równą frajdę. Bronie, jak i pancerze, mają swoje kategorie, które przyznawane są za sprawą ilości posiadanych profitów. Profitów przedmiot może mieć od zera do 3,  na podstawie tego wyznaczana jest rzadkość przedmiotu. Profity zwiększają statystki, zwiększają obrażenia broni, zwiększają odporność na obrażenia pancerza.

Bronie w New World definiują również niejako klasę bohatera, ponieważ nie ma tutaj klasycznego wyboru klasy pod czas tworzenia postaci. Jeżeli walczymy łukiem, to zdobywamy punkty do wydawania powiązane ze strzelaniem z łuku. Analogicznie tyczy to się reszty sprzętu. Poza punktami do broni mamy również punkty, które możemy po rozdawać w siłę, zręczność, inteligencje, skupienie i kondycje.


Walki grupowe

Ekspedycje

Ekspedycje to coś na rodzaj lochów z innych gier MMORPG. Pięcioosobowe grupy wchodzą do specjalnej lokacji, w której zmierzą się z unikatowymi wrogami, a na końcu każdej ekspedycji będzie czekał Boss. Warto robić owe ekspedycje głównie ze względu na ekwipunek, który będziemy mogli zdobyć.

Inwazje

W tym trybie wrogie armie skażonych będą atakować fort, który 50 graczy będzie starało się obronić przed kolejnymi falami wrogów. Tryb zapowiada się dosyć ciekawie, ponieważ skala bitwy PvE robi wrażenie. Żeby wziąć w nim udział, trzeba posiadać co najmniej 50 lvl.

Napad na posterunek

Bardzo rozbudowany i interesujący tryb, w którym bierze udział po 20 graczy na drużynę. Napad na posterunek łączy w sobie zarówno PvP, jak i PvE. Głównie chodzi tutaj o przejmowanie posterunków i bronienie ich, ale poza samą walką z innymi graczami będziemy tutaj także gromadzić surowce. Dzięki surowcom będziemy mogli zbudować machiny wojenne lub stanowisko dowodzenia i wiele innych przydatnych rzeczy. W ciągu pojedynczej rozgrywki na mapie będzie pojawiać się specjalny boss i zabicie go również pomoże nam w zwycięstwie.

Wojna

Ogromna bitwa PvP, w której dwie 50-osobowe drużyny obrońców i atakujących walczy między sobą. Obrońcy starają się przez 30 minut bronić wyznaczonych punktów i jeżeli im się to uda, to wygrywają. Atakujący robią wszystko, by przejąć owe punkty. Obydwie drużyny dysponują szeregiem machin oblężniczych, których odpowiednie wykorzystanie znacznie przybliży nas do zwycięstwa.


New World crafting

Wytwarzanie przedmiotów w New World jest prosty i intuicyjny, za co duży plus. Crafting obejmuje:

 • Kowalstwo — kucie broni do walki wręcz (miecze, topory)
 • Płatnerstwo — wytwarzanie pancerzy
 • Inżynieria — broń do walki na dystans (łuki, karabiny)
 • Jubilerstwo — wyrabianie wszelkiego rodzaju amuletów, kolczyków, pierścieni
 • Gotowanie — sporządzanie wzmacniających posiłków i napoi
 • Arcana — czyli typowa alchemia związana z tworzeniem mikstur
 • Meblarstwo — wytwarzanie mebli, skrzyń i trofeów do naszego domu.


New World amazon games wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD CPU 4 rdzeniowe 3Ghz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 35 GB
 • Stałe podłączenie do internetu

Zalecane wymagania:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390X lub lepsza
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 35 GB
 • Stałe podłączenie do internetu

 

 

0 0 votes
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This