Ile będzie kosztować PS5? Sony czeka na Microsoft

 Ile będzie kosztować PS5? Sony czeka na Microsoft

Zastanawiasz się ile będzie kosztować PS5? My też zadaliśmy sobie to pytanie. Po wykonaniu małego researchu w sieci, znamy już przewidywaną cenę konsoli, która z pewnością szybko zyska miano legendarnej.

Ile będzie kosztować Playstation 5?

Bez owijania w bawełnę na samym początku konkrety. Przewidywana cena najnowszej konsoli Sony wynosi około 499 dolarów. W przeliczeniu na złotówki, będzie to prawdopodobnie ponad 2.100 złotych.

Prognozy analityków podają, że cena PS5 będzie oscylować w przedziale 470 USD – 499 USD / 449 GBP / 749 USD. Wydaje się, że ma to sens, biorąc pod uwagę skok pokoleniowy jaki reklamuje Sony nową konsolą. Co byś dostał za gotówkę?

Jednak jeśli wydaje Ci się, że 2 tysiące z hakiem wystarczy, to radzimy wstrzymać się z optymizmem. Koszty komponentów rosną z każdym dniem globalnej pandemii – podobnie jak asortyment niestandardowego sprzętu wypełniającego każdą konsolę – dlatego cena PS5 może znacznie wzrosnąć. Sony zapewnia jednak, że dobro graczy jest dla marki najważniejsze. Firma bierze „odpowiedzialności za opłacalność”, zwłaszcza dzięki unikalnemu dyskowi SSD. Stąd też możemy się domyślać, że nawet jeśli cena wzrośnie, to nie będzie ona sztucznie zawyżona.

Czy pandemia Covid-19 będzie miała wpływ na cenę i przedsprzedaż PS5?

Ostatnie raporty odnotowują rosnące obawy Sony dotyczące wpływu COVID-19 na premierę i cenę systemu PS5. Nowe ograniczenia i ogólne globalne spowolnienie nie tylko grożą podniesieniem ceny konsoli podczas premiery, ale także raporty sugerują zmianę tempa, w jaki Sony wypuści następne PlayStation.

Mimo wszystko wygląda na to, że Sony wciąż próbuje wcisnąć nową konsolę do wcześniej ogłoszonego okna wydania „Boże Narodzenie 2020”. Nie da się jednak ukryć, że może być to trudniejsze niż gdyby epidemia nigdy nie miała miejsca. Zamówienie preorderu PS5 może być jednym z najlepszych sposobów na pewność zdobycia konsoli w okresie świątecznym.

Dyrektor finansowy Sony Hiroki Totoki przedstawił także publiczności informacje dotyczące przyszłych ogłoszeń cenowych PS5 podczas rozmowy o zarobkach w trzecim kwartale. Wiadomość, że dalsze szczegóły dotyczące ceny PS5 pojawią się w „okresie porównywalnym z przeszłością”, przynosi ulgę wśród obaw przed nieprzewidzianymi opóźnieniami, przy czym Sony obiecuje brak zmian w ustalonym harmonogramie premiery.

Ile będzie kosztować PS5 w porównaniu z PS4?

playstation 5 vs xbox series x

Być może istnieją bardziej konkurencyjne powody, dla których nie słyszeliśmy jeszcze o cenie PS5. Kiedy na PS4 wydano w 2013 r., Sony ogłosiło cenę, dopóki Xbox One nie zrobił tego pierwszy. Gdy Xbox One został ustanowiony na 499 USD / 429 GBP z Kinectem zawartym w każdym pakiecie, Sony musiał tylko wyciąć PlayStation Camera ze swoich pakietów, aby uzyskać tańszą cenę o 100 USD. Sprytne? Być może, aczkolwiek walka ceną nie jest w tym przypadku czymś, co należy chwalić.

Z tego właśnie konkurencyjnego powodu Sony prawdopodobnie wstrzymuje się z ujawnieniem ceny PS5, czekając na Xboxa. Dopiero potem Sony wykona pierwszy ruch. Jednak Microsoft jest tym razem mądrzejszy i pamiętliwy. Dlatego jest duża szansa, że tym razem to własnie panowie z Microsoft poczekają na konkurenta. Następnie sami ogłoszą cenę niższą o np. 100 dolarów. Nie tak dawno temu informowaliśmy, że PS5 będzie lepsze od Xbox Series X. Tak przynajmniej twierdził Ali Saheli. Jeśli to okazało by się prawdą, to Sony nie musiałoby się martwić o niższą cenę konsoli Microsoftu.

Póki co czekamy na więcej informacji. Jeśli takie się pojawią, to od razu poinformujemy o tym na Królestwie Graczy. Zapraszamy również do zapoznania się z grami startowymi na PS5.

5 1 vote
Article Rating

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This