Gothic 2 kultowa seria 20 lat za nami+ kody

 Gothic 2 kultowa seria 20 lat za nami+ kody

Wprowadzenie

Dziś chciałbym wam przypomnień o grze, a właściwie to, o serii, tak kultowej, że, świat gamingowy zatrząsł się w posadach, kiedy wszedł w XXI wiek.

Dużo starsi gracze z pewnością będą pamiętać ulubionego RPG z otwartym światem. A młodsza grupa, na pewno słyszała bądź grała w przynajmniej jedną odsłonę tej serii.

Gothic 2 klasy postaci

Mowa oczywiście o serii Gothic, która liczy sobie już 20 lat. A jednak wciąż jest jedną z najładniejszych gier tamtych czasów. Tylko Gothic oferował w obecnym czasie tak duży otwarty świat i tak rozbudowany system rozwoju postaci.

Gothic 1 i Gothic 2

Skupmy się na dwóch pierwszych częściach, ponieważ trzecia, chociaż zasłużona to nie wyszła tak dobrze, jakbyśmy tego oczekiwali. Tak więc Gothic 1 oraz Gothic 2 z dodatkiem noc Kruka to zdecydowanie w tamtym czasie 10/10.

Pisać o Gothic można dużo a mówić jeszcze więcej, jednak trzeba sobie co nieco streścić. Czym tak naprawdę Gothic złapał nas za serce. No cóż, mówić mogę tylko za siebie, a wy dajcie znać w komentarzach, jak wspominacie tę serię. O ile ją pamiętacie oczywiście.

Co takiego dostaliśmy?

Gothic oferował jak na tamte czasy bardzo dużo. Skomplikowany system walki bronią białą, szeroki wybór broni zasięgowej, jak i białej.
Możliwość wyboru 3 różnych klas postaci, Maga ognia, najemnika czy strażnika a później paladyna. Biegania gdzie nam się tylko podoba i nigdy nie była to bezsensowna eksplora­cja. Ponieważ w każdej jaskini w każdym lesie czy górach mogliśmy znaleźć coś wartościowego.

Gothic posiadał system kampanii ustanowionej w rozdziałach, aby ukończyć rozdział, należało pchać fabułę do przodu. Można było jednak olać fabułę i grać na pierwszym rozdziale ile nam się podoba.

Gothic 2 potwory

Niezależność rozgrywki od fabuły to kwintesencja tej serii jak na jednoosobowe RPG. Minusem niestety było to, że aby zdobyć lepsze wyposażenie, to musieliśmy iść z fabułą do przodu.

Kody już 20 lat temu

Oczywiście do Gothic były dostępne kody, które w znacznym stopniu ułatwiały grę. Choćby kod na nieśmiertelność, czy na doświadczenie, dzięki któremu mogliśmy rozwijać system walki.

Kody będą dostępne na samym końcu, gdyby ktoś był ciekawy, bądź potrzebował kodów do 20-letniej gry.

Sens bycia kultowym

Mapa Gothic 2

Tak więc co oznacza określenie, kultowej gry? Czy wystarczy, żeby gra była stara? Otóż nie do końca. Żeby gra mogła zostać okrzyknięta kultową, musi spełnić szereg warunków.

Najważniejsze to jednak jest jej wiek oraz to, ilu zebrała wokół siebie fanów. A fanów Gothica jest więcej niż orków na kontynencie. Tak więc na tytuł kultowej serii według mojej opinii należy się jedynie pierwszej i drugiej części. Ponieważ trzecia odsłona, mimo że była wyraźną kontynuacją, to nie zachwyciła mnie tak jak poprzednie odsłony.

Gothic swoją fabułą, możliwością podjęcia pracy w miastach, rozbudowanym systemem rozwoju postaci czy też wolnego świata pełnego niespodzianek, a jestem wielkim fanem eksploracji. Właśnie tym skradł moje serce i z niecierpliwością czekam na remake tej kultowej serii, o którym jest coraz głośniej.

Gothic 2 bronie

Kody do Gothic 2 Noc Kruka.

W ekranie charakterystyki postaci (Okienko z doświadczeniem, atrybutami oraz umiejętnościami; domyślnie przywoływane klawiszem B lub C) wpisz słowo:
marvin
W górnym rogu ekranu powinien pojawić się napis marvin-mode oznaczający, że możliwość korzystania z kodów została aktywowana.
Teraz należy wcisnąć klawisz F2, by wywołać okno konsoli. To tutaj wpisujemy interesujące nas kody i zatwierdzamy je klawiszem ENTER.

cheat god — Nieśmiertelność
cheat full — Odnawia życie i manę
insert ch — Przywołanie edytora postaci
insert sh — Przywołanie edytora rozdziałów
insert fh — Przywołanie edytora wyglądu postaci
Insert Itemhoshi — Przywołanie postaci, która ma wszystkie przedmioty
kill — Zabija podświetloną postać lub potwora. Kod nie działa na nieśmiertelne NPC powiązane z wątkiem fabularnym.
Set time #:# – Zmiana czasu w grze (Zamiast # wstawiamy interesujące nas liczby; Np: 13:13)
toggle time — Wyświetla aktualny czas w grze
toggle frame — Ilość klatek na sekundę (FPS)
edit abilities — Okienko, w którym mozna zmodyfikować prawie wszystkie cechy prowadzonej przez gracza postaci
set throw — Zwiększa zasięg podnoszenia przedmiotów (Trzeba wpisać liczbę)
edit focus-Edycja cech dowolnego NPC (Trzeba go zaznaczyć przed wpisaniem kodu)
witness attack-Odnawia życie wybranej postaci NPC (Trzeba ją zaznaczyć).

Dobre rady

Najlepsze i najważniejsze kody, które wystarczą do świetnej zabawy. Kodów jest oczywiście znacznie więcej, ale po co aż tak niszczyć świetną grę.

0 0 votes
Article Rating

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This