Fortnite na telefon, jak grać oraz zainstalować

 Fortnite na telefon, jak grać oraz zainstalować

Epic Games zdecydowanie stanął na wysokości zadania, pomimo że dostosowanie gry konsolowej i komputerowej na telefon nie jest prostym zadaniem, to zrobił to bardzo przyzwoicie. Granie w Fortnite na telefonie nie jest oczywiście proste, ale trochę wprawy i będziemy się w stanie przyzwyczaić.


Jak pobrać Fortnite na telefon?

Niestety po pewnych problemach na linii Epic Games i apple, które był nieco opisane w tym artykule, na telefony z systemem iOS nie będziemy w stanie pograć w Fortnite. Na systemie Android nie będzie tego problemu.

  • Uruchom dowolną przeglądarkę i wejdź na stronę Epic Games.
  • Po naciśnięciu pobierz, wyświetli się standardowa informacja, czy na pewno chcemy plik pobrać i klikamy tak.
  • Jak plik się już pobierze, to klikamy ,,otwórz”, jeżeli wyświetli nam się informacja, że nie można zainstalować aplikacji z tego źródła, to będziemy musieli wejść w opcje i zezwolić na instalacje aplikacji.
  • Na koniec pozostanie, nam wybranie opcji zainstaluj i Epic Games powinien już być na naszym telefonie.
  • Po wejściu na Epic Games wybieramy miniaturę Fortnite i klikamy ,,zainstaluj”.
  • Ponownie będziemy musieli wejść w ustawienia i zezwolić na instalacje Fortnite
  • Po tym kroku w końcu będziemy mieli grę na swoim telefonie


Porady, które pozwolą lepiej opanować Fortnite na telefonie.

 1. Dostosuj czułość sterowania

O ile Epic zaprojektował czułość sterowania naprawdę nieźle, ale jeżeli uznamy, że wypadłoby coś poprawić, to zawsze możemy wejść w menu i dostosować ustawienia pod siebie. Granie w Fortnite polega głównie na poruszaniu się i poszukiwaniu innych graczy. Oznacza to, że będziemy przesuwać palcem po ekranie, tak by kamera w miarę szybko się obracała. Kamera nie może poruszać się też zbyt szybko, ponieważ przy skanowaniu terenu możemy przegapić przeciwników. Najlepiej po pierwszych meczach sprawdzić jak szybko lub wolno kamera się porusza i nieco poeksperymentować z ustawieniami. To samo tyczy się celowania przez lunetę.

2. Używaj automatycznego biegu przy pokonywaniu większych tras

Grając, w jakąkolwiek grę typu battle royal, ważne jest, by cały czas obserwować otoczenie. Sterowanie dotykowe nie ułatwia sprawy, bo żeby biec musimy użyć kciuków, by nasza postać się poruszała. Na szczęście twórcy pomyśleli i wprowadzili automatyczny bieg. Dwukrotnie wciskając drążek po lewej stronie odpowiedzialny za sterownie, sprawi, że postać zacznie, biegnąc przed siebie, aż nie zareagujemy. Mechanizm ten pozwoli nam swobodnie się rozglądać przy dłuższych maratonach.

3. Opanuj szybkie budowanie

Umiejętne budowanie jest przeważnie kluczem do zwycięstwa w Fortnite. Na telefonach jest nie inaczej i jeżeli chcemy coś ugrać, to musimy opanować stawianie ścian, schodów itd. Gdy przemierzamy większe trasy, dobrze jest przełączyć się na tryb budowania, ponieważ jeżeli ktoś nas zaatakuje, to od razu będziemy mogli zasłonić się ścianami.

4. Unikaj starć na dalsze odległości, używaj strzelby

Walki na dłuższe odległości, zwłaszcza jeżeli nie mamy snajperki, nie mają za bardzo sensu. Granie w Fpsy czy trzecioosobowe strzelanki na smartfonach przez mały ekran telefonu jest znacznie cięższe niż na PC, czy konsolach. Atakując innego gracza z dużej odległości, jedynie zaalarmujemy jego i wszystkich wokoło o naszej pozycji. Najlepiej zbliżyć się w miarę blisko do wroga i używać strzelb. Shootguny mają większe pole rażenia i nie musimy, aż tak dokładnie celować, jak przy np. karabinach szturmowych.

5. Graj ze słuchawkami

Większość osób gra na smartfonie nie używając dźwięku, nie ma w tym nic dziwnego. Twórcy przewidzieli nawet ten aspekt i dodali wizualne efekty, które pokazują skąd, dochodzi dźwięk. Choć jest to przydatne, to i tak nijak nie oddaje efektu, jakie dadzą nam słuchawki. Oczywiście im lepsza jakość słuchawek tym nasze szanse się zwiększają, ale nawet jakiekolwiek słuchawki mogą nam dużo pomóc.

6. Umiejętne korzystanie ze wskaźników dźwiękowych

O ile korzystanie ze słuchawek ułatwi nam życie, to grając w Fortnite na telefonie, opanowanie wskazówek, co do położenia innego gracza, będzie konieczne. Czasami może się zdarzyć, że czegoś nie usłyszymy, ale za to na pewno zobaczymy, więc pomysł jest jak najbardziej trafiony i można go dobrze wykorzystać.

Podsumowanie

Oczywiście, by zajmować wysokie pozycje i wygrywać mecze trzeba znać inne standardowe podstawy grania w Fortnite, jak np. umiejętne stawianie fortec, pozyskiwanie jak największej ilości surowców itd. Samo granie na telefonie jest bardzo fajnym doświadczeniem i jeżeli podobała nam się rozgrywka na innych platformach, to warto wypróbować opcje na telefonie.

Zawsze jest także opcja z zakupem kontrolera do telefonu. Co znacznie ułatwi nam sterowanie i zapewne poprawi nasze wyniki, chociaż starcia pomiędzy graczami co grają na padzie i na ekranie telefonu są nie do końca równe.

0 0 vote
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x