Far Cry 6 zapowiedź!

 Far Cry 6 zapowiedź!

Premiera Far Cry 6 została oficjalnie zapowiedziana na 18 lutego 2021 roku.

Powrót na tropiki

W nowej odsłonie Far Cry zagramy jako Dani Rojas (płeć będzie tu opcjonalnym wyborem). Postać ta tym razem będzie najprawdopodobniej mieć głos w odróżnieniu od zastępcy z piątki. Bohater ma być jednym z mieszkańców wyspy, który podejmuje walkę z reżimem. Z kolei głównym antagonistą w grze będzie Anton Castillo, ale poza nim ważną postacią ma być także jego trzynastoletni syn Diego. Scenarzyści mają duże pole do popisu w tej kwestii, gdyż mogą go bardzo ciekawie wykorzystać w różnych aspektach.

co wiadomo?

Rozgrywka będzie się rozgrywać na fikcyjnej wyspie Yara, która będzie inspirowana najprawdopodobniej na Kubie. Mapa ma być największa w historii serii, co pozostanie sporym wyzwaniem, gdyż już w far cry 5 była bardzo spora. Tereny mają, być głównie górzyste i spore połacie terenu obejmować będzie dżungla. Jedną z ciekawszych rzeczy na wyspie ma być naprawdę spore miasto zwane Esperanza. W poprzednich częściach nie było większych miast, co najwyżej małe miasteczka zamieszkałe przez parę naście osób, a tutaj jak już po screenach widać mają tam pojawić się większe bloki i ciasne uliczki, ale jak to wyjdzie w praniu, to się dopiero okaże.

Co do samej rozgrywki to większych zmian nie powinno być, silnik graficzny będzie dalej ten sam. Zapewne gra będzie sandoxem z posterunkami do odbicia i innymi aktywnościami do odhaczenia. Wiele broni ma wyglądać bardziej prowizorycznie, żeby podkreślić nieco walkę partyzancką. Do gry powrócą samoloty, pojazdy osobowe itd., ale dojdą również po raz pierwszy w historii czołgi i konie. Powrócić ma także system towarzyszy znany z FC5, który okazał się całkiem udany, możemy również oczekiwać zróżnicowanej flory i fauny odpowiadającej klimatowi wyspy.

Edycja kolekcjonerska jak to bywa w przypadku Ubisoft, wygląda bardzo imponująco.

Gra ma pokazać się zarówno na konsole PS4, Xbox One, jak i PS5, Xbox series X i oczywiście Komputery PC.

 

5 1 vote
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x