Zamieszki w USA przyczyną zamieszania w branży gier

 Zamieszki w USA przyczyną zamieszania w branży gier

Ostatnie wydarzenia w USA, wpływają na branżę gier, chodzi oczywiście o sytuację, śmiertelnej w skutkach interwencji policjanta, mającej miejsce 25 maja, około godziny 20:00, czasu miejscowego. 46 letni George Floyd był podejrzewany o użycie w sklepie fałszywego banknotu o wartości 20 dolarów.

Według świadków George Floyd, bronił się przed zatrzymaniem, po powaleniu go na ziemie, jeden z czterech biorących udział w akcji funkcjonariuszy Derek Chauvin, przyciskał kolanem szyję zatrzymanego przez ponad 8 minut, mimo iż George, zgłaszał że nie potrafi oddychać, i i przez ostatnie 2 minuty akcji policjantów, nie miał kontaktu z rzeczywistością.

Sytuacja miała miejsce w Minneapolis w stanie Minnesota, tamtejszy sąd za morderstwo trzeciego stopnia przewiduje karę 25 lat pozbawienia wolności, taki zarzut usłyszy Derek Chauvin, reszta policjantów została zwolniona, do tej pory nie usłyszeli żadnych zarzutów.

Atlanta, Auckland, Charlotte, Columbus, Denver, Detroit, Fort Lauderdale, Los Angeles, Miami, Nowym Jorku, Phoenix, Richmond, Seattle, Toronto i Waszyngton, to zaledwie kropla w morzu z miast, gdzie wybuchły zamieszki, są plądrowane sklepy, mieszkania, zabytki, wszystko w ramach protestu, sprzeciwu, wobec przyzwolenia na agresywne zachowania policji, przedewszystkim wobec osób czarnoskórych.

Co na to gamingowy świat?

Po odwołaniu targów E3, z powodu Covid 19, przyszła kolej na przełożenie targów PC Gaming Show. Które pierwotnie miały odbyć się w dniu dzisiejszym (06.06.20). Redakcja Gaming Show uznała, że nie jest to dobry czas na organizacje targów, na szczęście zostały one przesunięte o równy tydzień. Odbędą się one 13 czerwca. Gdzie poznamy szczegóły na temat zbliżających się premier.

Także pokaz The Last Of Us 2 został przełożony na późniejszy termin. Sony na swoim facebookowym profilu wyjaśniło, co jest przyczyną takiej decyzji.

„Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani zobaczeniem gier na PS5, nie uważamy jednak, że teraz jest czas na świętowanie i na razie chcemy się wycofać i pozwolić, aby ważniejsze głosy zostały usłyszane”

Sygnały protestu nabrzmiewają też z obozu Activision i Inifity Ward. Planowana premiera czwartego sezonu do Call Of Duty: Modern Warfare, została przełożona. Tym razem jednak nie wiadomo kiedy pojawi się jego premiera. Twórcy nie podali następnej daty premiery.

Oprócz tego producenci i wydawcy na tweeterze, publikują wpisy, mające na celu oddać hołd George’owi. A deweloperzy Rockstar Games, dwa dni temu, między godziną 20:00 a 22:00 czasu polskiego. Wyłączyli serwery GTA Online oraz Red Dead Redemption Online. Jak widać całe zamieszanie wywarło wpływ na branżę gier i być może w przyszłości wywrze jeszcze większy.

0 0 votes
Article Rating

Method Man

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This