Seria Mafia powraca! W przygotowaniu remaster trylogii.

 Seria Mafia powraca! W przygotowaniu remaster trylogii.

Mafia powraca! Studio Hangar 13 ujawniło pakiet Mafia Trilogy. Odnowione odsłony znanej serii, mają pojawić się na PC, Xbox One, oraz PS5. Na razie twórcy uraczyli nas teaser trailerem. Natomiast na więcej konkretów, trzeba poczekać do 19 maja. Wtedy twórcy odkryją wszystkie karty. Trailer prezentuje się następująco:

Seria Mafia powraca, na początek – Remaster

W sklepie Microsoftu znajdują się już karty odświeżonych wersji dwóch pierwszych części gry, możemy tam poznać przybliżoną datę premiery tych gier. Według widniejących tam informacji, premiera Mafia: Edycja ostateczna, miałaby się ukazać 28 sierpnia 2020 roku. Ale to samo źródło podaje także informacje, jakoby premiera miała miejsce dzień wcześniej. Nie ma więc pewności o prawdziwości tych informacji. Ponieważ nie są one potwierdzone przez wydawcę i producenta.

Nie ma więc tutaj mowy o zwyczajnym podbiciu rozdzielczości jak np. w przypadku remasteru ”fahrenheit”. Będzie nam dane zwiedzić Lost Heaven na nowym silniku graficznym, dostosowanym do aktualnych czasów, Archaiczna, chociaż ciągle grywalna rozgrywka na bardzo leciwym silniku, przejdzie do historii. Potencjał jest ogromny. Remake Mafii 1 ma szansę stać się arcydziełem.

Mafia 2 jako remaster

W przypadku odsłony z 2010 roku nie ma co mówić o remeak’u. Ta gra dalej wygląda ładnie. Możemy spodziewać się poprawionej grafiki i czegoś, do czego przyzwyczajają nas ostatnimi czasy twórcy Call Of Duty. Tutaj potencjał także jest duży. Przygody Vito Scaletty i Joe Barbaro, mogą stać się jeszcze bardziej porywające.

Krytycznie przyjęta trzecia odsłona, w zasadzie nie potrzebuje niczego w kwestii mechaniki oraz silnika gry. Brak informacji na temat tej części, nie pozwala, póki co rozwinąć tego tematu.

Screeny z dwóch pierwszych odświeżonych odsłon

mafia 1 mafia powraca

Reasumując – Mafia powraca i oby to się udało

Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać do 19 maja na kolejne informacje. Sklep MS Store, podaje także identyczną datę jako, datę premiery odświeżonej wersji drugiej odsłony. Niestety nie są to potwierdzone doniesienia. Na pewno można się spodziewać, że trzecia odsłona zostanie zmodernizowana pod względem gameplay’u, fabuły, misji pobocznych i klimatu. Nie ma co ukrywać, że jedynka i dwójka, grają tutaj pierwsze skrzypce.

0 0 votes
Article Rating

Method Man

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This