Resident Evil Village demo

 Resident Evil Village demo

W ostatnich dniach dostaliśmy garść informacji o Resident Evil Village. W końcu otrzymaliśmy datę premiery gry, czyli 7 maj 2021. Ponad to kolejny zwiastun z rozgrywki oraz specjalne demo, które mogą za darmo ograć wszyscy posiadacze konsoli PlayStation 5. Z podanych informacji wynika, że na wiosnę ma pojawić się kolejne demo, ale te będzie już dostępne na wszystkich platformach. Poniżej wspomniany trailer.

Resident Evil Village demo — krótkie omówienie

Same rozgrywka jest bardzo krótka jak wersję demonstracyjną i można ją ukończyć w mniej więcej w 15 minut. Grając, nie uświadczymy żadnej walki i jedynie co nam przyjdzie to unikanie konfrontacji. Resident Evil Village demo ma przede wszystkim zaprezentować możliwości technologiczne nowej generacji. Po pierwszym odpalaniu gry (ta zaczyna się w lochach) możemy nie zobaczyć zbyt dużej różnicy pomiędzy starą generacją. Jednak po opuszczeniu lochów, gdy wyjdziemy na oświetlony hol, zobaczymy, że poziom grafiki jest na naprawdę dobrym poziomie.

W oczy najbardziej rzuca się niezwykle szczegółowo wykonany żyrandol, który w bardzo realistyczny sposób odbija światło. Jeżeli chodzi o modele postaci, to w demie były takowe tylko dwie oraz parę ciał. Jedna to prawdopodobnie główna antagonistka Lady Dimitrescu, a druga to jedna z jej mrocznych córek. Wszystkie cztery nie są przyjacielsko nastawione do naszej tytułowej ,,Maiden”. Modele, jak to zazwyczaj bywało w serii Resident Evil, są wykonane naprawdę bardzo dobrze, niezwykle realistyczne oraz budzą w graczu grozę.

 

Krótko, ale ciekawie

Sposób, w jaki zaprojektowano główną salę w zamku, jest niejako hołdem w stronę pierwszej części gry. Schody, hol wejściowy, czy sąsiadujące pokoje, to wszystko wygląda niezmiernie podobnie i daje w całości bardzo fajny smaczek. Wracając do rozgrywki, w demie wcielamy się w jakąś kobietę, która próbuje wydostać się z zamku. Tak więc podążając za wskazówkami, podnosząc odpowiednie przedmioty, wydostajemy się z lochów i eksplorujemy zamkowe pokoje w poszukiwaniu interaktywnych przedmiotów. W demie nie dzieje się zbyt wiele przez fakt braku walki, czy bardziej efektownych scen, ale sam klimat wypada świetnie. Oglądając demo, można stwierdzić, że twórcy inspirowali się trochę Bloodborne. Udźwiękowienie jest również na wysokim poziomie, rewelacyjnie potęguje uczucie nie pokoju, gdy nie daleko nas grasuje jedna z córek. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na wiosenną wersję demonstracyjną i oczywiście końcową produkcję.

Całą otoczka w nowym Resident Evil jest niejako hołdem w stronę legendy o Elizabeth Báthory. Elizabeth miała w swoim zamku torturować i zabijać młode kobiety (głównie jej służki), bo jak wierzyła dzięki odebraniu komuś krwi przejmie fizyczne cechy swojej ofiary. W demie wcielamy się w tytułową ,,dziewice”, a w lochu aż roi się od ciał zamordowanych kobiet, więc skojarzenia nasuwają się same.

Resident Evil Village Lady Dimitrescu

Główna zła w nowej odsłonie będzie prawdopodobnie działać na podobnej zasadzie co Mr. X czy Nemesis. Wielka pani zapewne będzie ciągle deptać nam po piętach i przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się. Zapewne nie będzie można jej zabić, a jedynie na chwile ogłuszyć (chyba że w finale)

Lady Dimitrescu jest bardzo wysoka, fani obliczyli, że jest to około 240 cm. Lady ma bardzo bladą skórę zupełnie jak u wampira, a z dłoni wychodzą jej potężne szpony trochę jak u Freddy krueger’a. Ubrana jest w bardzo elegancką suknię oraz gustowny kapelusz. Sam pomysł na nową przeciwniczkę już okazał się strzałem w dziesiątkę. Fani dobrze przyjęli wampirzyce, a w sieci już zaczęły pojawiać się memy z nią związane. O ile twórcy nie zmarnują jej potencjały, to Lady Dimitrescu powinna zapisać się jako postać kultowa, tak jak było to w przypadku Mr. X, czy Nemesis.

Resident Evil Demo jak zagrać ?

By zagrać, w demo musimy mieć konsole PlayStation 5 i dodać grę do naszej biblioteki poprzez wejście w ps store. Grę możemy dodać również na przeglądarce, wchodząc na stronę PlayStation store lub poprzez aplikacje mobilna PS App.

Resident Evil RE:Verse

Kupując Resident Evil Village, nabędziemy również dodatkowy tryb multiplayer w świecie Resident Evil. W rozgrywce będziemy mogli się wcielić w najbardziej rozpoznawalne postaci z tej serii i mierzyć się z innymi graczami w standardowych deathmatchach. W grze ma być naraz maks 6 graczy, a po mapach mają również szwendać się zombi. Tryb na zwiastunach prezentuje się tak sobie, zarówno graficznie, jak i gameplayowo, a gracze na razie dość chłodno go przyjęli. Pod koniec stycznia szczęśliwcy, którzy dostaną się na zamknięte beta testy, będą mogli przekonać się w praktyce, jak wypadnie sieciowy Resident Evil.

0 0 votes
Article Rating

XsanDers11

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This