Nowa Twierdza powstaje – Firefly Studios pracuje nad grą!

 Nowa Twierdza powstaje – Firefly Studios pracuje nad grą!

Nowa główna gra Stronghold jest w fazie przedprodukcyjnej. Twórcy oznajmili, że na razie są daleko od jakichkolwiek istotnych informacji, ale potwierdzają to, co niektórzy podejrzewali, gdy Warlords otrzymało ostatnią aktualizację zawartości.

Nowa Twierdza – kiedy będzie gra?

Deweloperzy z Firefly Studios umieścili na YouTube film, w którym ujawnili swoje plany na 2022 rok. Potwierdzili między innymi, że pracują nad kolejną odsłoną serii Stronghold.

Twórcy zakończyli prace nad poprzednią odsłoną, Lords of War, co pozwoliło im w pełni skupić się na pracy nad sequelem. W ostatnim czasie wydano ostatnią aktualizację do tej gry. Niestety niewiele wiemy o nowej Twierdzy, poza tym, że jest w fazie przedprodukcyjnej.

Twórcy powiedzieli, że przy projektowaniu gry biorą pod uwagę komentarze fanów. Ujawnili też, że wkrótce pojawią się pierwsze informacje o grze. Warto więc śmiało udzielać się w internecie i proponować pożądane rozwiązania – być może nasz pomysł wpłynie na finalną produkcję.

Wczesna faza produkcji

W najbliższym czasie nie ma cos się spodziewać publikacji zrzutów ekranu, prac graficznych czy nagrań. Te prawdopodobnie nie istnieją w tej chwili. Co więcej, na ujawnienie samego tytułu gry przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Firefly Studios zamierza jednak organizować regularne sesje pytań i odpowiedzi, podczas których będą dzielić się z graczami szczegółami nadchodzącej gry. Fani poznają dzięki temu ogólną koncepcję tytułu.

Raczej wszyscy zgodzimy się, że najbardziej chcielibyśmy zobaczyć grę, która będzie na poziomie Twierdzy Krzyżowiec z 2002 roku. Do dziś tytuł ten pozostaje nieśmiertelny i jako całość mimo grafiki 2d – robi ogromne wrażenie, szczególnie za sprawą grywalności. Gracze na forach robią więc wszystko, aby nakłonić Firefly do stworzenia jak najbardziej podobnego grywalnie tytułu – ewentualnie z odświeżoną grafiką. Firefly już kilka razy próbowało odwzorować to dzieło, ale na razie bez skutku, najbliżej było przy premierze Twierdza Krzyżowiec 2 – jednak do ideału sporo zabrakło.

5 1 vote
Article Rating

Podobne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chcemy poznać Twoje zdanie - zostaw komentarz!x
()
x
Share This